Instalacje Tryskaczowe

Dołącz do profesjonalistów

Aplikacja LIFEcad jest dedykowanym narzędziem do projektowania Instalacji Tryskaczowych,
działa w pełni kompatybilnie z BricsCAD V20 Classic, Pro i Platinum, AutoCAD 2021 w pełnej wersji, GstarCAD 2020 Standard i Professional oraz ZWCAD 2021 Standard i Professional.

projektant
parallax background

CAD & DWG

Największą zaletą Aplikacji LIFEcad jest to iż wykorzystuje standardowe polecenia i narzędzia programów CAD oraz to, że pliki zapisywane są w najpopularniejszym formacie jakim jest format DWG. Praca na plikach DWG nie wymaga żadnej konwersji. Instalację rysujemy z wykorzystaniem poleceń typu linia lub kopiuj umieszczając ją na odpowiednich warstwach rysunkowych. Projektując instalacje korzystamy z gotowych baz bloków, które wykorzystujemy do budowania oraz opisywania instalacji.
RYSUJ TRYSKACZERYSUJ TRYSKACZE – AUTOROZSTAW

Baza Tryskaczy

LIFEcad posiada bardzo dużą gotową bazę tryskaczy wykonaną według wytycznych trzech norm, które są wyposażone w niezbędne informacje potrzebne do wykonania obliczeń hydraulicznych.

Zgodny z normami

LIFEcad został zbudowany zgodnie z wytycznymi trzech norm, dzięki temu Projektant wykona Automatyczne obliczenia instalacji według norm. Po wybraniu odpowiedniej normy, program umożliwia projektowanie zgodnie z wybranym standardem. Obliczenia hydrauliczne wykonywane są zgodnie z wybranym typem normy. Dla każdej z norm przygotowane zostały biblioteki odpowiednich tryskaczy i rurociągów.

Łączenie wielu rysunków

Dzięki algorytmom Aplikacji, projekt można podzielić na wiele plików DWG odpowiadających osobnym kondygnacjom budynku. Wystarczy połączyć plik ze zdefiniowaną kondygnacją budynku i wprowadzić symbol pionu łączącego instalację z inną kondygnacją. Symbol pionu łączy i przenosi informacje miedzy oddzielnymi kondygnacjami, które znajdują się na oddzielnych plikach DWG. Jest to pomost łączący wiele rysunków w jeden Projekt.
parallax background

Automatyczny rozstaw tryskaczy w szyku.

Dostępne są różne metody rozmieszczenia dostosowane do specyfiki danego projektu

TRYSKACZE-FINAL-WWW-01
Zagęszczaj równomiernie
TRYSKACZE-FINAL-WWW-04
Zagęszczaj tryskacze przy ścianie
TRYSKACZE-FINAL-WWW-02
Rozstaw maksymalny zgodny z normą
TRYSKACZE-FINAL-WWW-03
Przesuwaj całą grupę

Końcowe raporty

Po zaprojektowaniu instalacji i przeprowadzeniu obliczeń Aplikacja LIFEcad umożliwia wygenerowanie raportów z obliczeń hydraulicznych oraz detalicznych zestawień rurociągów, kształtek oraz armatury, które zostały użyte w zaprojektowanej instalacji. Program dostarcza projektantowi wszystkie niezbędne dane do wykonania doboru urządzeń.

Zapisz się do newslettera i odbierz linka do pobrania darmowej wersji LIFEcad.

Dołącz do elitarnej grupy profesjonalistów
i zacznij pracować wydajniej


 
 KUP LIFEcad